04
APR
2017

Dita Boterore e Ushqimit

Medreseja e Korces organizoi ne date 26.10.2016 nje seminar ne kuader te dites boterore te ushqimit. Nxenesit u informuan ne lidhje me ushqimet qe duhen konsumuar per nje diete te shendetshme ushqimore. Gjithashtu ata pane se si ndertohet nje piramide ushqimore dhe cfare duhet te kete ne secilin kat te saj. Me pas, disa prej nxenesve u pyeten rreth ushqimeve te tyre te preferuara dhe u llogarit BMI, indeksi i mases trupore. Ne fund u dha mesazhi se te gjiyhe mund te behemi me te shendetshem duke ndryshuar menyren tone te jeteses. Nje molle ne dite eshte zgjidhja per gjithcka.

Leave a Reply

*

captcha *